Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksKetua-Ketua Jabatan

Ketua-Ketua Jabatan dan Timbalan/Penolong Ketua Jabatan di bawah Kementerian Hal Ehwal Dalam Negeri​

​JABATANKETUA JABATAN​​TIMBALAN/PENOLONG KETUA JABATAN
​Jabatan Daerah Brunei dan MuaraAwang Misle bin Haji Abdul Karim
Pegawai Daerah Brunei dan Muara

Penolong Pegawai Daerah Brunei dan Muara
​Jabatan Daerah Belait​Awang Ramlee bin Haji Jamudin
Pegawai Daerah Belait
​Awang Mohammad Yassin bin Haji Ahmed
Penolong Pegawai Daerah Belait
​Jabatan Daerah Tutong​Awang Shamsul Bahrin bin Haji Mohd Hussain
Pegawai Daerah Tutong
Awang Ajmin bin Haji Meludin
Penolong Pegawai Daerah Tutong
​Jabatan Daerah Temburong
Pengiran Muhammad Ameer Mubaarak bin  Pengiran Haji Hashim
Pemangku Pegawai Daerah Temburong
Awang Haji Mohamad Azmi bin Haji Suhaili
Pemangku Penolong Pegawai Daerah
​Jabatan Bandaran Bandar Seri BegawanAwang Aminuddin bin Haji Buntar
Pemangku Pengerusi Lembaga Bandaran Bandar Seri Begawan
1) Dayang Hajah Norliza binti Haji Awang Abd Halim
Timbalan Pengerusi Lembaga Bandaran BSB (Teknikal)

2) Awang Norhisham bin Haji Md Saini 
Pemangku Timbalan Pengerusi Lembaga Bandaran BSB (Pentadbiran, Kewangan dan Hartanah)
​Jabatan Bandaran Kuala Belait dan Seria
Awang Haji Azmi bin Haji Abdul Rahim
Pemangku Pengerusi Lembaga Bandaran Kuala Belait dan Seria
​Awang Arifpin bin Haji Bujang (Memangku)
Pemangku Timbalan Pengerusi Lembaga Bandaran Kuala Belait dan Seria

​Jabatan Bandaran TutongAwang Haji Azmi bin Haji Abdul Rahim
Pengerusi Lembaga Bandaran Tutong
Pengiran Mahdini bin Pengiran Haji Ali
Timbalan Pengerusi Lembaga Bandaran Tutong
​Jabatan Imigresen dan Pendaftaran KebangsaanAwang Haji Azmi bin Haji Hafneh 
Pemangku Pengarah Imigresen dan Pendaftaran Kebangsaan
1) Dayang Liza Suriani binti Haji Ibrahim
Timbalan Pengarah Pendaftaran Kebangsaan 
   

2) Awang Raheme bin Haji Ramle
Pemangku Timbalan Pengarah Imigresen
​Jabatan BuruhAwang Muhammad Saufi bin Awang Haji Ibrahim 
Pemangku Pesuruhjaya Buruh
1) Awang Zulhilmi bin Haji Abidin
Timbalan Pesuruhjaya Buruh (Korporat)

2) Awang Haji Shariful Bahri bin Haji Sawas
Timbalan Pesuruhjaya Buruh (Operasi)
​Jabatan Bomba dan Penyelamat​Awang Lim Hock Guan 
Pemangku Pengarah Bomba dan Penyelamat
​1 ) Dayang Hajah Siti Mayang binti Haji Hussin
Pemangku Timbalan Pengarah Bomba dan Penyelamat  / Penolong Pengarah Perancangan Latihan dan Kakitangan

2) Awang Nohi Irwan Surkarki bin Haji Pawi Penolong Pengarah Teknikal

4) Awang Abdul Hadi Zulfadli bin Haji Yahya
Pemangku Penolong Pengarah Operasi

​Jabatan Penjara​Awang Haji Muhammad 'Isamuddin bin Abdullah Juna 
Pemangku Pengarah Penjara
Pengiran Haji Mohammad Bahrin bin Pengiran Haji Jamaluddin
Pemangku Timbalan Pengarah Penjara
​Pusat Pengurusan Bencana Kebangsaan (NDMC)Awang Shahrin bin Haji Mohd Jawie 
Pemangku Pengarah Pusat Pengurusan Bencana Kebangsaan
Dayang Rina Nurhafizah @ Rezza binti Abdul Rani 
Pemangku Timbalan Pengarah Pusat Pengurusan Bencana Kebangsaan

Dikemaskini pada: 08 Jun 2020